Politechnika nie tylko dla dorosłych

Warsztaty dla przedszkolaków

Image

W dniu 22.03.2024 r. zorganizowane zostały warsztaty z produkcji liniowej w Niepublicznym Przedszkolu Politechniki Łódzkiej. Dzieci produkowały prace plastyczne pt. „Zajączki Wielkanocne”. Nawet 3-latki pokazały, że nie straszna im produkcja liniowa i potrafią skoncentrować się dłużej niż się spodziewano.

Natomiast 26.03.2024 r. 4 i 6-latki z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pabianicach kontynuowały przygodę z poznawaniem różnych odmian organizacji produkcji. Znając już zasady organizacji produkcji liniowej, rozszerzaliśmy wiedzę praktyczną o gniazdową organizację produkcji. Zaangażowanie dzieci i chęć pracy w inny sposób niż zawsze spowodowały, że dzieci poznały również co to jest produkcja na zapas…. I wyprodukowały zdecydowanie więcej niż było potrzeba. Bardzo dobrze zrozumiały ideę 2 gniazd produkujących podzespoły, 1 gniazda montażowego oraz transportu.

Każdy przedszkolak w nagrodę za zaangażowanie w zajęcia mógł zabrać zajączka do domu oraz otrzymał dyplom.

Zajęcia opracowała i przeprowadziła dr inż. Michaela Rostek

Image